Vanda M.

Vanda M.

Vzdělání a praxe: Bakalářské v oborech: Germanistika, Etnologie (FF UK); Nav. magisterské v oboru: Žurnalistika (FSV UK) + Pedagogické minimum k výuce němčiny (FF UK)

Studium/práce v zahraničí: 2004/2005 Angelaschule Osnabrück - roční studijní pobyt, během pobytu několikaměsíční brigáda v zahradnictví v Georgsmarienhütte Osnabr.; během vysoké školy 3-měsíční brigáda v konzervační fabrice v něm. Sechtemu

V Eufratu působím od: 2024

Vyučuji: němčinu, češtinu pro cizince

Učím: děti, dospělé

Interview

Co tě přivedlo do Eufratu? chuť Nj (i Čj) opět začít vyučovat; když se totiž s výukou jednou začne, nedá se od ní už upustit :)

Při své výuce obvykle používám? aktivizační, koučovací a hravé metody, rolové hry

Na co se mohou studenti těšit? Na konverzaci v běžných životních situacích, též kapitoly z gramatiky, práci s textem a hlavně? Hlavně na poslech podcastů. :) 

V čem podle tebe spočívá poslání lektora jazyků? Lektor jazyků je především průvodce studenta na jeho cestě poznávání jazyka a kultury země, kde se daným jazykem mluví.

Jak bys ty sám/sama popsal/a svoje studenty? Zvídaví, se zájmem o daný jazyk, kteří mimo jiné ví, že psaní neškodí, ale ukotvuje znalosti v paměti a prohlubuje obeznámenost s typickými vyjadřovacími strukturami jazyka.

Co by si měli studenti z tvých hodin odnést? Že jsou němčina s češtinou krásnými jazyky s bohatým rejstříkem možností pro vyjadřování. Že stojí za to se je učit, i když vím, že si v základní komunikaci s cizinci dnes vystačím s angličtinou.

Co je podle tebe nejlepší na Eufratu? Široký výběr jazykových kurzů, flexibilita ohledně nabídky, dostupnost centra v centru a spoustu dalších věcí :)

Co bys vzkázal/a svým budoucím studentům? Pokud si chtějí udržet stálé mládí, není čas ztrácet čas neučením se. :)

 

A ještě telegraficky:

  • Kniha: J. Hašek: Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války.
  • Film: M. Forman: Hoří, má panenko
  • Hudební skupina/album: Beatles a Rolling Stones
  • Moře nebo hory: hory
  • Léto nebo zima: léto
  • Oblíbená destinace: Itálie
  • Nejexotičtější destinace, kterou jsem navštívil/a: New Mexico, USA
  • Destinace, kterou bych chtěl/a navštívit: Kanada
  • Jak trávím volný čas: Poslechem a tvorbou podcastů, četbou, tancem nebo procházkami v přírodě.. 
  • Nejvtipnější historka, kterou jsem zažil/a během své kariéry: Těch bylo tolik, že si teď hned žádnou konkrétní nevybavím. :) Snad jen můžu říct, že výuka i samotné učení se jsou vlastně tím nejvtipnějším procesem vůbec. Člověk totiž stejně vždycky dojde k jednomu jedinému závěru, že: "Ví, že nic neví. ":)

Informace o způsobu získávání a výběru referencí najdete na stránce Dokumenty.

Jazykové kurzy

NEVYBRALI JSTE SI Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO JEN POTŘEBUJETE PORADIT?

KONTAKTUJTE NÁS:

EUFRAT@EUFRAT.CZ
T +420 606 665 766

LTweb