Alexandra Z.

Alexandra Z.

Jmenuji se BcA. Alexandra Z., DiS. Jsem diplomovaný specialista v ilustraci, kterou jsem vystudovala na Výtvarné škole Václava Hollara. Nyní studuji magisterský obor Didaktická a mediální ilustrace na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara. Jsem grafik a ilustrátor a věnuji se profesionálně umění: grafickému designu a knižní a mediální ilustraci. Ve volném čase maluji olejem na plátna, moje obrazy byly dvakrát vystavovány v Evropské vesmírné agentuře. Narodila jsem se a vyrůstala v Praze v ruské rodině, ruský a český jazyk tak považuji za svůj rodný. Také jsem rok žila, pracovala a vystavovala v Holandsku, kde jsem celý rok hovořila pouze anglicky. Studiu angličtiny se věnuji již od základní školy doposud. 

Během studií a během mého pobytu v Holandsku jsem téměř nepřetržitě hlídala děti, některé z nich jsem také doučovala. Zároveň jsem již několikrát pořádala různé workshopy a školení pro děti i dospělé. V budoucnu si plánuji dodělat také pedagogické minimum, protože výuka dětí, ale i dospělých mě velmi baví. Moc ráda se Vám nebo Vašim dětem budu věnovat prostřednictvím kurzů, které v Eufratu vedu. 

 

Vzdělání a praxe:  VOŠ Václava Hollara – Kresba a ilustrace Diplomovaný specialista, 
ZČU Mediální a Didaktická ilustrace Bakalářský titul, právě jsem v předposledním magisterském ročníku
V Eufratu od: 29.03.2021
Učí: Digitální ilustraci

Jak vyučuji

  • Zoom
  • Skype
  • Google Hangouts
  • What's Up
  • on-line

Interview

V čem podle tebe spočívá poslání lektora?  Všichni mají v sobě kreativitu, a každý ji může během svého života rozvíjet. Mým posláním je dát lidem nástroje a impulsy potřebné pro první kroky ve směru objevení vlastní kreativity.

Co by o tobě řekli tví studenti? Bylo by mi ctí kdyby o mě řekli, že jsem je něco naučila, a tím samým změnila jejich pohled na svět.

Jak bys ty sám popsal svoje studenty? Věřím, že všichni studenti jsou unikátní a šikovní svým vlastním způsobem. Každý může rozvinout jakoukoliv svoji stránku, jediné co potřebuje je otevřenost a píle.

Co by si měli studenti z Tvých hodin odnést? Měli by si odnést nové technické dovednosti v oboru digitální ilustrace, základy barevné teorie a základy vzdušné perspektivy.

Co je podle Tebe nejlepší na EUFRATu? Eufrat má podle mě velikou výhodu ve srovnání s pouhým koukáním na videa takovou, že se svými studenty přímo komunikuje, interaguje a může kdykoliv poradit indivduálně. Když se lidé snaží učit podle videí online, málo kdy si uvědomí kde je dobré začít nebo co jim schází.

Co bys vzkázal svým budoucím studentům? Studium není nuda, je to příležitost jak získat nové zkušenosti a zážitky.

 

A ještě telegraficky:

Kniha: Kde žijí divočiny od Maurice Sendaka                           
Film: Jakékoliv anime, ale třeba Mushishi                             
Hudební skupina / album: De Staat
Moře nebo hory: Moře    
Léto nebo zima: Obojí    
Pes nebo kočka: Šnek    

Ostatní kurzy
LTweb