Marie-Kristina M.

Marie-Kristina M.

Vzdělání a praxe: Bc., ZČU (Specializace v pedagogice: AJ maior, ČJ minor); Mgr., ZČU (Učitelství AJ a ČJ pro 2. stupeň ZŠ) - aktuálně; zkušenost s vedením skupin 6-18 let z letních dětstkých a příměstských edukačních táborů, individuální doučování

Studium/práce v zahraničí: týdenní stáž v Prešově (Katedra českého jazyka a literatury, projekt Inspire) - stínování výuky místních učitelů, náslechy

V Eufratu působím od: 2023

Vyučuji: anglický jazyk, (popř. český jazyk)

Učím: děti, dospělé

Momentálně se věnuji magisterskému programu Učitelství anglického a českého jazyka pro 2. stupeň ZŠ. Působila jsem jako oddílová vedoucí na letních dětských táborech, kde jsem nabyla bohatých zkušeností v práci s nejrůznějšími skupinami dětí i dospělých. Angličtina mě zajímá hlavně proto, že otevírá neuvěřitelné množství dveří – je globálním jazykem. Díky znalosti angličtiny máte přístup k obrovskému množství informací. Můžete si přečíst nebo poslechnout cokoliv si přejete. Rovněž skrze jazyk máte možnost poznávat různé kultury a rozšířit si obzory daleko za naši českou krajinu.

Vaše hodnocení

 • Jana Z.: Slečna Marie-Kristina je velmi sympatická, vždy pečlivě připravená na výuku. Vždy se s ní mohu bez problémů domluvit, co bych potřebovala vysvětlit a procvičit. Je velmi svědomitá. Připravuje zajímavé procvičování gramatiky a slovní zásoby. Nemám k lektorce žádné výhrady a doufám, že spolu strávíme ještě mnoho hodin angličtiny.
 • Lucie L.: Vše je v pořádku, lektorka je vždy řádně připravena, její styl výuky mě vyhovuje. Mohu jen chválit :)

Jak vyučuji

 • v Eufratu
 • ve firmě
 • on-line

Interview

Co tě přivedlo do EUFRATu? Chci učit a při studiu jsem chtěla získat praxi v oboru, přátelé měli pozitivní zkušenost s JŠ Eufrat.

Při své výuce obvykle používám? Snažím se vytvářet hravé aktivity a využívat ICT, vytvářím vlastní pracovní listy.

Na co se mohou studenti těšit? Bezpečné, inspirativní, příjemné prostředí, které je pro mě prioritou. Individuální a empatický přístup, materiály připravené na míru.

V čem podle tebe spočívá poslání lektora jazyků? Pomoci studentovi dosáhnout chtěného cíle tak, aby naplnil potřeby pro svou životní situaci. Rovněž možnost zprostředkování informací (většina informací je ukládána v globálním jazyce-AJ) a cizích kultur.

Jak bys ty sám/sama popsal/a svoje studenty? Každý student je individuální, nelze všechny hodit do jednoho pytle. Vždy ráda vidím, když jsou studenti motivovaní a plní elánu učit se, posouvat se k vytyčenému cíli.

Co by si měli studenti z tvých hodin odnést? Vždycky alespoň jednu novou informaci, jedno slovíčko. Samozřejmě také dobrou náladu a pocit úspěchu, to je hlavní.

Co je podle tebe nejlepší na EUFRATu? Moc se mi líbí, že tu funguje přátelská a efektivní komunikace, máte se vždy na koho obrátit a nenechají vás ve štychu.

Co bys vzkázal/a svým budoucím studentům? Nebojte se dělat chyby, těmi se člověk učí. V moment, kdy je dělat přestanete, nemáte se už co naučit.

 

Dobrovolné dotazy:

 • Kniha: Pravidla moštárny, Hrdý Budžes, básnická sbírka Tvář
 • Film: Call me by your name, Twilight (guilty pleasure)
 • Hudební skupina/album: Zolita, Aurora, Troye Sivan
 • Moře nebo hory: moře
 • Léto nebo zima: léto
 • Oblíbená destinace: Kdekoliv v lese
 • Nejexotičtější destinace, kterou jsem navštívil/a: Vatikán
 • Destinace, kterou bych chtěl/a navštívit: Bali
 • Jak trávím volný čas: War of Warcraft, procházky se psem, omalovánky, momentálně diplomová práce
 • Nejvtipnější historka, kterou jsem zažil/a během své kariéry: Tábory jsou plné zábavných historek. Například jsme pro děti připravili morseovku, bohužel S a H jsou si velice podobné (2 a 3 tečky). Věta měla znít "Můžete vyhrát zlaťáky." No, asi si to dokážete domyslet.

Informace o způsobu získávání a výběru referencí najdete na stránce Dokumenty.

Jazykové kurzy

NEVYBRALI JSTE SI Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO JEN POTŘEBUJETE PORADIT?

KONTAKTUJTE NÁS:

EUFRAT@EUFRAT.CZ
T +420 606 665 766

LTweb