Veronika P.

Veronika P.

Vzdělání a praxe: Vystudovala jsem VOŠ obor zubní technik v Plzni (r. 2001).  Certifikát DITALS (r.2021) - Docente di lingua italiana a stranieri; základní kurz a specializace - děti 4 - 10 let. Praxe - jazyk. škola Accademia Studio Italia v Římě.

Studium/práce v zahraničí: Lazio a Řím. Jazykové kurzy při Società Dante Alighieri, Certifikát při Università di Siena při  DILIT -  jazyková škola v Římě - CILS C1, CILS C2. Pracuji jako aupair od r. 2003 - IT. Online spolupráce s JŠ v ČR, učím i prezenčně ( Řím).

V Eufratu působím od: 2023

Vyučuji: italský jazyk

Učím: dospělé, děti

Vaše hodnocení

Natálie S.: Velmi pěkný úvod do studia italštiny. Témata se hlavně praktickým věcem - objednání hotelu, v restauraci, základní gramatika. Moc se mi líbily i kulturní rozdíly Česko/Itálie a osobní zkušenosti lektorky.

Interview

Co tě přivedlo do Eufratu? Zvídavost, přístup vůči lektorům. Při našem prvním setkání jsem se cítila jako doma.

Při své výuce obvykle používám? Autentické materiály (z internetu - písničky, videa), gramatické mapy, obrázkové tématické slovníky, kopie materiálů, které mám k dispozici, odkazy na hry (např. wordwall).

Na co se mohou studenti těšit? Na pestré lekce. Realita v Itálii spojená s gramatikou, komunikací, slovní zásobou, gramatické hry, ukázky filmů či písničky...

V čem podle tebe spočívá poslání lektora jazyků? Vyjít vstříc studentovi, jeho potřebám.  Vžít se do jeho reálné situace. Podporovat jej ve studiu. Umět studentovi naslouchat. Empatie (to mi bylo řečeno). S trpělivostí se nejdál dojde :)

Jak bys ty sám/sama popsal/a svoje studenty? Mají snahu se stále učit novým věcem. Jsou pozorní. Maximální spolupráce (zvláště se studenty online. Lekci připravím několik dnů předem. Sami si ji zběžně pročtou, podívají na přílohy). Těší se na další lekci

Co by si měli studenti z tvých hodin odnést? Radost, že se i ten den něčemu naučili, dozvěděli se něco nového. Nebo alespoň pocit, že je stále co objevovat.

Co je podle tebe nejlepší na Eufratu? První zkušenost. Já sama jsem zvědavá.

Co bys vzkázal/a svým budoucím studentům? Mám dvě mota: Nikdo není dokonalý. Já sama jsem se učila. Nemějte obavy, pokud nebudete rozumět. Vzájemnou spoluprací dosáhneme tvého cíle. Coraggio!

 

A ještě telegraficky:

  • Kniha: Alberto Angela - Una giornata nell'antica Roma
  • Film: Il Gladiatore (Gladiátor), též Un'Ottima Annata s Russel Crew
  • Hudební skupina/album: Styl? Pop rock, rock. Nemám preference.
  • Moře nebo hory: moře
  • Léto nebo zima: léto
  • Oblíbená destinace: Místa, kde se pojí historie a relax. Malta, 5 terre (Ligurie), A dobré jídlo :) (Castelli Romani - Lazio. Tam žiji.)
  • Nejexotičtější destinace, kterou jsem navštívil/a: Neapol. Úplně jiný svět a kultura.
  • Destinace, kterou bych chtěl/a navštívit: Bydlím kousek od letiště (Roma - Ciampino). Odletět někam i na jeden den stojí za to.
  • Jak trávím volný čas: Kultura, četba, cestování, tanec-kubánská salsa, hrou na kytaru, ráda vařím a peču
  • Nejvtipnější historka, kterou jsem zažil/a během své kariéry: Jeden z mých studentů začal pěkně fixovat pravidelná slovesa (italština má 3 třídy). Padlo na sloveso "brontolare" - reptat (bylo to součástí tématu). Student spontanně řekl "reptare" (české poitalštěné sloveso).  Když se řekne "škola hrou", výsledek je znát.

Informace o způsobu získávání a výběru referencí najdete na stránce Dokumenty.

Jazykové kurzy

NEVYBRALI JSTE SI Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO JEN POTŘEBUJETE PORADIT?

KONTAKTUJTE NÁS:

EUFRAT@EUFRAT.CZ
T +420 606 665 766

LTweb