Teresa J.

Teresa J.

Vzdělání a praxe: Španělská a Portugalská Filologie, Universita Karlova; Business and Management, Queen Mary University, London. Přibližně šestiletá praxe učení cizích jazyků a doučování, kurz pro učitele v Institutu Cervantes.
V Eufratu od: Březen 2021
Učí: španělština, angličtina, portugalština

Ahooj! Hello! Hola!

Jazyky nás seznamují s novými světy, lidmi. Díky znalostem cizích jazyků se komunikace stává značně jednodušší a zábavnější!

Angličtině se věnuji od malička. Absolvovala jsem šestiměsíční studium v Kanadě a také jsem studovala šest měsíců na Univerzitě v Londýně. Nyní studuji obor Business and Management na univerzitě ve Velké Británii, takže jsem s angličtinou v neustálém kontaktu, a to v každé formě. Doučování se věnuji již spoustu let a zbožňuji předávat znalosti dále a pomáhat studentům zlepšovat se. Při výuce se mnou se budete učit anglicky, ale také poznávat každodenní život lidí, praktický jazyk a nejrůznější zajímavosti.

Španělština je dalším z mých milovaných jazyků. Zamilovala jsem se do flamenca a také do argentinského tanga, také do těchto nádherných zemí. Díky stipendiu jsem měla možnost studovat pět měsíců ve Valencii. Procestovala jsem Argentinu a Chile a seznámila se s tamější kulturou. Španělština je jazyk, který ovládá stále víc a víc lidí a jeho znalost se stává velkou výhodou, při cestování nebo práci. Jednoduše řečeno, je ho radost studovat (a také učit :D).

Portugalština je jazyk poněkud neobvyklý, ale spousta lidí neví, že se jím mluví na všech kontinentech světa. Máme tady evropské Portugalsko, jihoamerickou Brazílii, ale také některé státy v Africe, jako Angolu, Kapverdské Ostrovy nebo Mosambik. Asie nezůstává pozadu a s portugalštinou se setkáme v původních koloniích jako je Goa nebo Macau. Portugalština je krásný jazyk a stojí za to skrze něj objevit skrytou a nesmírně bohatou kulturu.

Jak vyučuji

  • Zoom
  • Google Hangouts
  • What's Up
  • on-line

Interview

Co tě přivedlo do EUFRATu?

Především doporučení od kamarádky a inzerát na Facebooku

V čem podle tebe spočívá poslání lektora jazyků?

Nejdůležitější ze všeho je lektorova schopnost pomoci studentům proniknout do světa cizího jazyka a jiného systému myšlení. Lektor je především něco jako prostředník mezi studentem a jazykem, dokáže najít tu nejlepší cestu k co největšímu usnadnění studia cizích jazyků. Motivuje své studenty a rád se také od studentů učí.

Co by o tobě řekli tví studenti?

Hlavně, že jsem trpělivá a flexibilní

Jak bys ty sám popsal svoje studenty?

Zapálení a motivovaní, kladou otázky, jsou spontánní

Co by si měli studenti z Tvých hodin odnést?

Především dobrý pocit a dobrou náladu, spoustu nových znalostí a zájem o další vzdělání.

Co je podle Tebe nejlepší na EUFRATu?

Příjemní lidé, flexibilita, pozitivní atmosféra

Co bys vzkázal svým budoucím studentům?

Jazyky jsou bránou do světa a klíčem k většímu sebevědomí. Nezáleží na tom, kolik je vám let nebo jak dalekosáhlé zkušenosti se studiem jazyků máte, vždy se dá zlepšovat a posouvat dále, není se čeho bát! Pusťme se do toho!

A ještě telegraficky:

Kniha: God Help The Child – Toni Morrison                                
Film: The Two Popes                                        
Hudební skupina / album: Pink Floyd           
Moře nebo hory: Právě že moře a hory :D                  
Léto nebo zima: Léto                       
Pes nebo kočka: Pes                         

Informace o způsobu získávání a výběru referencí najdete na stránce Dokumenty.

Jazykové kurzy

NEVYBRALI JSTE SI Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO JEN POTŘEBUJETE PORADIT?

KONTAKTUJTE NÁS:

EUFRAT@EUFRAT.CZ
T +420 606 665 766

LTweb