Lenka O.

Lenka

Jméno: Lenka O.

Vzdělání: ZČU (Bc., Fakulta ekonomická) 

  • TEFL (Teaching English as a Foreign Language) certificate (TEFL Training Center: TEFL Pro Prague)
    Certifikovaná lektorka dalšího vzdělávání (profesní kvalifikace akreditována MŠMT ČR)
  • Mezinárodní jazykové zkoušky: FCE, CAE
  • Absolvované certifikované kurzy:
  • Teaching English Online (vzdělávací platforma FutureLearn, kurz akreditován Cambridge Assessment English)
  • English in Early Childhood (FutureLearn, British Council)

Praxe: leden 2017 – duben 2019: online lektorka AJ, společník v Zábavná angličtina s.r.o. (tvorba doplňkových e-materiálů pro samostudium angličtiny, výuka angličtiny na Facebooku)

 

V Eufratu od: září 2018 jako jazyková lektorka

Učí: Angličtina - příprava na Cambridgeské zkoušky, obchodní a obecná angličtina v úrovních A1 - B2+

 

Interview s lektorem:

Co tě přivedlo do EUFRATu? Na počátku touha učit se, pak se to postupně překlenulo v touhu učit druhé, která je pro mě nyní prioritní hnací silou.

V čem podle tebe spočívá poslání lektora jazyků? Líbí se mi to slovo „poslání“. V angličtině se používá termín “calling“, který mi přijde ještě výstižnější. Povolání či poslání lektora jazyků si skutečně lidi samo volí a volá na ně, aby jiným předávali to, co už se sami vědí, a to tou nejlepší možnou formou, která v druhých probudí nadšení pro daný jazyk. Je to to samé nadšení, které žene i lektora. Lektor i student toto nadšení pak společně sdílí a rozvíjí. Stačí to takhle “krátce”? :-)

Co by o tobě řekli tví studenti? Doufám, že samé pozitivní věci, protože jsem skutečně velká „snaživka“ (…a taky nejsem moc dobrá v přijímání kritiky, i když bych to čas od času potřebovala jako sůl :-).

Jak bys ty sama popsala svoje studenty? Motivovaní, talentovaní, jedineční a odvážní. S touhou někam se posunout ve svých jazykových znalostech a prakticky je využít ve svých každodenních životech.  

Co by si měli studenti z Tvých hodin odnést? Záleží na úrovni, na které se často po mnohaletém boji stále nacházejí: U začátečníků pracujeme na schopnosti porozumět cizincům (a ne jen rodilým Britům a dalším „nativům“) a poradit si v běžných životních situacích, a to za použití angličtiny, nikoliv s využitím pantomimických schopností, jakkoliv už jsou za ta léta rozvinuty. :-) U pokročilých, kteří se se mnou připravují na složení cambridgeských zkoušek, si moc přeju, aby u nich s přehledem a bez nervů uspěli. U ostatních studentů obecné a obchodní angličtiny, bravurně zvládajících “small talks“, jsem přesvědčena, že i další aspekty komunikace, jako psaní formálních e-mailů, konferenční hovory a firemní prezentace zvládnou nyní bez obtíží a s větší sebejistotou.

Co je podle Tebe nejlepší na EUFRATu? Že nabízí takovou různorodost, jak z hlediska kurzů a jazyků, tak i z hlediska lektorů (různé akcenty, zahraniční i čeští lektoři a lektorky). A také že se vše odehrává v ryze přátelském, neformálním prostředí.

Co bys vzkázala svým budoucím studentům? Znalost angličtiny Vám otevře dveře k netušeným příležitostem v osobním i v pracovním životě. Vím to, protože jsem kdysi byla na stejné startovací čáře. Jak jednou překonáte strach z komunikace v cizím jazyce, garantuji Vám, že se to pro Vás stane silně návykovou, sebevědomí budující a povznášející záležitostí. Pochopíte, že v dnešním světe nic není nemožné, pokud se umíte dorozumět anglicky a zároveň rozumět tomu, co Váš protějšek z druhého konce světa říká. Učit se anglicky je prostě úžasné a ráda Vás o tom na našich společných hodinách přesvědčím.

 

A ještě telegraficky:

• Kniha: William Saroyan, Tracy’s Tiger

• Film: Gattaca (1997, režie: Andrew Niccol)

• Hudební skupina / album: Dva Irové - Glen Hansard, Lisa Hannigan

• Moře nebo hory: jednoznačně moře

• Léto nebo zima: jaro a podzim

• Pes nebo kočka: kočka

 

 

 

Jazykové kurzy

NEVYBRALI JSTE SI Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO JEN POTŘEBUJETE PORADIT?

KONTAKTUJTE NÁS:

EUFRAT@EUFRAT.CZ
T +420 606 665 766

LTweb