Michal R.

Pár slov o lektorovi:

"Dá se říct že programování je jak moje zaměstnání tak moje hobby. S počítači jsem se potkal již někdy v době kdy jsem navštěvoval první stupeň ZŠ díku tomu, že můj otec pracoval ve výpočetním středisku tehdejší VŠSE, předchůdce ZČU.
S programováním jsem pak začal v podobném věku jako děti, pro které je určen zamýšlený kurz, shodou okolností také na zájmovém kurzu pod vedením tehdejšího studenta VŠSE a to na 8 bitových počítačích ZX Spectrum a jeho klonech. Začínali jsme s programovacím jazykem BASIC, ale postupem času jsme dospěli až k jazyku Assembler, což je velmi nízkoúrovňový programovací jazyk (v tom smyslu že je blízký tomu jak počítače fungují, ale naopak ne úplně blízký tomu jak uvažují lidé), ve kterém je poměrně zdlouhavé naprogramovat i jednoduché operace ale na druhou stranu v něm neexistují žádná omezení v tom k čemu všemu jím lze počítač donutit.
Můj zájem o počítače se ukázal být trvalejšího charakteru a tak jsem po absolvování gymnázia nastoupil na ZČU a vystudoval obor distribuované systémy (počítačové sítě). Jedním z nejdůležitějších momentů během studia bylo pro mě seznámení s konceptem svobodného software, reprezentovaného operačním systémem Linux, jehož fandou jsem dodnes.
Už během studia jsem začal jako brigádník pracovat v jedné plzeňské SW firmě, kam jsem po promoci nastoupil jako stálý zaměstnanec. Tam jsem se blíže a hlavně v provozních podmínkách seznámil s databázovými systémy a také síťovou infrastrukturou, na což jsem se specializoval, takže jsem byl po poměrně dlouhou dobu spíše administrátor než vývojář. I když jsem se později pracovně navrátil k programování vždy jsem byl blízko i k administraci např. vývojových serverů.
V současnosti pracuji jako software engineer pro místní pobočku společnosti Puppet, která vyrábí nástroj pro správu konfigurace IT prostředků, což se dá pospat jako jakési skloubení programování a administrace, k čemuž mám díky svým předchozím zkušenostem blízko. Díky tomu že se společnost Puppet uvědomuje důležitost osobního rozvoje ale i kontaktů mezi členy geograficky oddělených týmů, mám pravidelně možnost účastnit se odborných konferencí a pracovně pobývat v ostatních našich pobočkách, ať už v Evropě nebo v USA."

 

Jak vyučuji

  • v Eufratu
  • Zoom
  • on-line
Jazykové kurzy

NEVYBRALI JSTE SI Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO JEN POTŘEBUJETE PORADIT?

KONTAKTUJTE NÁS:

EUFRAT@EUFRAT.CZ
T +420 606 665 766

LTweb