Barbora N.

Barbora

Barbora 

Vzdělání a praxe: 

  • Bakalářské studium: Západočeská univerzita v Plzni, Pedagogická fakulta, obor: Německý jazyk se zaměřením na vzdělávání.
  • Magisterské studium: Masarykova univerzita, Filozofická fakulta, obor: Učitelství německého jazyka a literatury pro střední školy.
  • S výukou německého jazyka mám bohaté zkušenosti. Od roku 2008 jsem vedla individuální a firemní kurzy němčiny.
  • Od roku 2013 se výuce německého jazyka věnuji naplno, působím jako lektorka v jazykové škole, ale také jako učitelka na střední škole (obchodní akademie).

V roce 2011 jsem vedla jazykovou animaci v Německu, vyučovala jsem český jazyk na německé základní škole (Grundschule Rimbach). Za účast na tomto projektu jsem obdržela certifikát od Spolkového ministerstva pro rodinu, seniory, ženy a mládež.

V roce 2007 jsem získala certifikát znalosti němčiny na úrovni B2, Zertifikat Deutsch, od Goethe-Institut. V rámci svého dalšího vzdělávání jsem se účastnila semináře „Gesellschahft und Bildungv Berlíně, který organizovala nadace „Friedrich-Neumann Stiftung“

Kvůli zlepšení kvality německého jazyka jsem také absolvovala půlroční pobyt jako au-pair v německé rodině v Bad Laasphe.


V Eufratu od: 22. 2. 2013


Učí: němčinu

Interview s lektorem

Co tě přivedlo do EUFRATu? Možnost šířit německý jazyk kolem sebe.

V čem podle tebe spočívá poslání lektora jazyků? Učit lidi jazyk takovým způsobem, aby je hodina bavila a odnesli si z ní co nejvíce. Prostě tak, aby se do německého jazyka postupem času zamilovali a řekli si, že udělali dobře, když se tuto řeč začali učit.

Co by o tobě řekli tví studenti? Hodně často říkají, že mám svatou trpělivost.

Jak bys ty sám popsal svoje studenty? Své studenty mám moc ráda, každý student je něčím výjimečný. Na hodinách je legrace a vzhledem k tomu, že se studenti zapisují do mých kurzů opakovaně, tak už je znám a vím, co od nich mohu čekat a oni vědí, co požaduji já. Myslím si, že když je dobrá skupina, tak je vždy radost s ní pracovat.

Co by si měli studenti z Tvých hodin odnést? Alespoň trošku německého jazyka, i když tento jazyk není vždy lehký. A také dobrý pocit z času, který této řeči věnovali.

Co je podle Tebe nejlepší na EUFRATu? Kolektiv lidí, kteří v Eufratu pracují. Milí, usměvaví lidé, kteří vždy pomohou a poradí.

Co bys vzkázal svým budoucím studentům? Němčina není jen nudným jazykem, přijďte ho vyzkoušet a uvidíte, že si ho zamilujete a bude Vás bavit. Rozhodně nesedíme jen u knížek a nejedeme striktně podle nich, vždy hodinu obohatím hrami, konverzací a poslechem (písniček, pohádek a textů). A za pokus nikdy nic nedáš ;)

Kniha: Das Parfum/Patrick Süskind, jakákoli dobrá kniha a spousty učebnic němčiny    

Film:   Notting Hill                           
Hudební skupina / album: nemám, dle nálady
Moře nebo hory: moře                    
Léto nebo zima: léto                        
Pes nebo kočka: můj pes Monty J

 

Jazykové kurzy

NEVYBRALI JSTE SI Z NAŠÍ NABÍDKY NEBO JEN POTŘEBUJETE PORADIT?

KONTAKTUJTE NÁS:

EUFRAT@EUFRAT.CZ
T +420 606 665 766

LTweb