Roman P.

Roman P.

Vzdělání a praxe: Středoškolské vzdělání s nostrifikací. Tlumočník v centru pro podporu integrace cizinců, Výuka češtiny pro ukrajinské děti v rámci spolupráce s neziskovou organizací "člověk v tísni".

Studium/práce v zahraničí: Absolvoval jsem lyceum ve své mateřské zemi, v současné době studuji na ZČU jako zahraniční student.

V Eufratu působím od: 2022

Vyučuji: ruština a čeština

Učím: děti, dospělé

Interview

Co tě přivedlo do EUFRATu? Dobrá pověst a svoboda při vedení výuky.

Při své výuce obvykle používám? Média a texty, s nimiž jsou obeznámeni rodilí mluvčí vyučovaného jazyka. Před každou lekcí obvykle vyhledám vhodné materiály ke studiu gramatiky, texty a podcasty odpovídající znalostem studenta.

Na co se mohou studenti těšit? Flexibilní výuka gramatiky, průběžné procvičování jazyka a všestranná výuka jazyků pro všechny účely.

V čem podle tebe spočívá poslání lektora jazyků? Poskytnout studentovi přístup k učení jazyka a pochopit logiku jeho chyb, aby je mohl odstranit.

Jak bys ty sám/sama popsal/a svoje studenty? Ambiciózní lidé, kteří mají nepopiratelný zájem o svět kolem sebe.

Co by si měli studenti z tvých hodin odnést? Výuka jazyků se musí vést různými směry. Od všeho trochu: slovní zásoba, gramatika a jejich používání.

Co je podle tebe nejlepší na EUFRATu? Možnost zvolit si vlastní témata lekcí, materiály a domluvit  se na všech detailech lekcí pouze se studentem.

Co bys vzkázal/a svým budoucím studentům? Nikdy se nebojte výzvy. Ještě jsem neviděl žádného  člověka, který by se naučil nový jazyk a řekl: "Bylo to všechno k ničemu."

 

A ještě telegraficky:

  • Kniha: 1984
  • Moře nebo hory: hory
  • Léto nebo zima: léto
  • Oblíbená destinace: Střední Asie
  • Nejexotičtější destinace, kterou jsem navštívil/a: Kyrgyzstán
  • Destinace, kterou bych chtěl/a navštívit: Chile nebo rovníková Afrika
  • Jak trávím volný čas: Volný co?
  • Nejvtipnější historka, kterou jsem zažil/a během své kariéry: To, že jsem začal učit jazyky, je už nějaký vtip.
Doučování

POTŘEBUJETE TO PŘESNĚ NA MÍRU? MŮŽEME NĚJAK PORADIT?

KONTAKTUJTE NÁS:

EUFRAT@EUFRAT.CZ
T +420 606 665 766

LTweb