Tereza Š.

Tereza Š.

Jmenuji se Tereza Š. a jsem studentkou fakulty pedagogické na Západočeské univerzitě oboru speciální pedagogika, ale mám za sebou i dvouleté technické vzdělávání (konkrétně počítačové modelování) na fakultě aplikovaných věd. Jsem společenský člověk, co se občas rád uzavře do světa knih. Největší mou vášní je poznávat nová místa a kultury.

S vedením kroužků programování mám několikaletou zkušenost převážně z Centra robotiky a těším se, jaké nové zážitky mi přinese práce v Eufratu.

Vzdělání: Gymnázium Františka Křižíka, 2 roky FAV Západočeské Univerzity, v současnosti studuji speciální pedagogiku
Praxe: průvodce žáka (2 roky), lektor v Centru Robotiky (1,5 let)

Jak vyučuji

  • on-line

Interview

Co tě přivedlo do EUFRATu? Eufrat mi doporučila kamarádka, která zde vede podobný kroužek co já. Mám chuť se zlepšit v práci s dětmi a ráda pozoruji interakce mezi žáky. Nebudu nalhávat, že nebyla motivací i možnost si v současné „on-line době“ přivydělat. 

V čem podle tebe spočívá poslání lektora jazyků? Nevím jak lektorů jiných jazyků, ale u lektora počítačových jazyků by měla být snaha žáky podpořit v možnosti nahlédnout na věc z jiné perspektivy. Jako lektorka bych chtěla, aby děti přemýšlely nad problematikou v jednoduchých, ale logicky poskládaných krocích.

Co by o tobě řekli tví studenti? Že při hodinách střídám spoustu aktivit :D Občas jsem chaotická, ale vždy se se smíchem na tváři společně „najdeme“.

Jak bys ty sám popsal svoje studenty? Jsou to děti, které mají rády, když je dospěláci poslouchají a dají jim možnost a prostor ukázat, co zvládají. Jsou šťastné za každou novou aktivitu a čím interaktivnější, tím lepší…

Co by si měli studenti z Tvých hodin odnést? Že není problém, který by měl jen jeden způsob řešení.

Co je podle Tebe nejlepší na EUFRATu? Zatím nevím, ale těším se, až to poznám!

Co bys vzkázal svým budoucím studentům? Buďte otevření novému poznání, a pokud si nebudete vědět rady s úkolem, který vám zadám, řekněte si o radu! Určitě nejste sami, kdo si neví rady, jen ostatní nemají tolik kuráže jako vy ;)

 

A ještě telegraficky:

Kniha: Skořápka                                  
Film: Jíst, meditovat, milovat                       
Hudební skupina / album: ABBA
Moře nebo hory: moře    
Léto nebo zima: zima     
Pes nebo kočka: rybičky :D

Doučování

POTŘEBUJETE TO PŘESNĚ NA MÍRU? MŮŽEME NĚJAK PORADIT?

KONTAKTUJTE NÁS:

EUFRAT@EUFRAT.CZ
T +420 606 665 766

LTweb