Nicola S.

Nicola S.

Nicola pochází z česko-německé rodiny a vyrůstala tak v bilingvním prostředí, kde  se denně hovořilo německy. Němčinu i češtinu považuje lektorka za své dva rodné jazyky. 

Vzdělání a praxe:  SSUPŠ Zámeček, bohaté zkušenosti ve výuce německého jazyka pro všechny úrovně pokročilosti, výuka obecné, odborné a nebo konverzační němčiny, zábavné a kreativní hodiny.

V Eufratu od: podzim 2019

Učí:  německý jazyk

Vaše hodnocení

  • Markéta Ch.: Hodnotím lektorku Nicolu S.: Lekce mi nyní vyhovují. Nicol je příjemná, naslouchá a zajímá ji zpětná vazba, upravuje lekce dle našich potřeb.
  • Martin B.: Hodiny s Nicolou jsou zábavné, energické a moc se na ně vždy těším. Navíc jsem rád, že jsem až díky Vaší jazykovce sehnal v Plzni kvalitní rodilou mluvčí, byl to docela oříšek :) 

Jak vyučuji

  • ve firmě
  • Zoom
  • on-line

Interview

Co tě přivedlo do EUFRATu?
-práci v Eufratu mi doporučila kamarádka, která dříve učila angličtinu. Nějakou dobu předtím jsem děti učila kreslit a malovat a mluvím německy, takže se to nabízelo.

V čem podle tebe spočívá poslání lektora jazyků?
-tahle otázka mě silné svádí k tomu, napsat jen suše: Naučit jazyk. Ale myslím, že jde o to studentům jazyk podat také zábavně, nenuceně a snažit se k výuce přistupovat individuálně, být flexibilní a poznat studenty natolik, aby lektor věděl, jaký způsob studia bude nejefektivnější a nejpříjemnější.

Co by o tobě řekli tví studenti?
-doufám, že nic špatného J

Jak bys ty sám popsal svoje studenty?
-na to se dá těžko odpovědět, protože je každý jiný.

Co by si měli studenti z Tvých hodin odnést?
-osobně se zaměřuji spíše na praktickou němčinu, takže věřím že si studenti z mých hodin odnáší schopnost, domluvit se v němčině.
Zároveň do budoucna ráda poradím způsoby, jak se v jazyce zdokonalovat: stránky pro samouky, zajímavou literaturu a filmy v nj, alternativní hudbu s německými texty.

Co je podle Tebe nejlepší na EUFRATu?
-v Eufratu jsem zatím působila pouze jako lektor, nikdy jako student, ale některá pozitiva se vztahují na obě skupiny. Například přátelské neformální prostředí, ve kterém se v Eufratu pracuje i studuje.  

Co bys vzkázal svým budoucím studentům?
-těším se, až se seznámíme!

 

A ještě telegraficky:

Kniha:  Cormac McCarthy - Cesta                                              

Film: Věčný svit neposkvrněné mysli                                       

Hudební skupina / album: toho je moc, než abych mohla uvést jen jednu věc. Talking Heads, Nick Cave a všechny jeho projekty, Anna Calvi, PJ Harvey, The Smiths, David Bowie, Radiohead...

Moře nebo hory: Moře u hor a hory u moře                           

Léto nebo zima: podzim      

Pes nebo kočka: všechno chlupatý, opeřený i šupinatý 

Doučování

POTŘEBUJETE TO PŘESNĚ NA MÍRU? MŮŽEME NĚJAK PORADIT?

KONTAKTUJTE NÁS:

EUFRAT@EUFRAT.CZ
T +420 606 665 766

LTweb