Lenka J.

Lenka J.

Vzdělání a praxe:  FF UK v Praze, obor latina – klasická řečtina, stipendium na Aristotelově univerzitě v Soluni – letní jazykový kurz novořečtiny; soukromá výuka od r. 2010, lektorka řečtiny v Jazykové škole JIPKA 2011-2017, průvodce poznávacích zájezdů do Řecka pro ck Rady na cestu

V Eufratu od: 2017

Učí: řečtinu

Jak vyučuji

  • ve firmě
  • Zoom
  • on-line

Interview

Co tě přivedlo do EUFRATu? Ze strany Eufratu nabídka učit řečtinu a ze strany vlastní přání změnit působiště.

V čem podle tebe spočívá poslání lektora jazyků? V tom, že otevírá studentům dveře do jiných zemí, jiných kultur, že jim prostřednictvím jazyka nabídne možnost poznat blíže obyvatele dané země, jejich zvyky, to, jak žijí, jak tráví volný čas... Že je zkrátka obohacuje o něco, co by jinak nepoznali.

Co by o tobě řekli tví studenti? To se musíte zeptat jich :-) Myslím, že by řekli, že jsem přátelská, otevřená... Zkrátka tak nějak řecky „v klidu“ :-)

Jak bys ty sám popsal svoje studenty? Lidé, kteří vědí, co chtějí – vybrali si řečtinu, protože do Řecka často a rádi jezdí na dovolenou a nechtějí zůstat jen pozorovateli zvenčí. Překonali těžkosti prvních hodin s alfabetou a přízvukem a teď se s radostí a elánem noří do hlubin nejen řeckého jazyka, ale řecké kultury vůbec.

Co by si měli studenti z Tvých hodin odnést? Klid v duši :-) Žádný stres a rozpaky nad svým „výkonem“, ale pohodu, dobrou náladu, chuť na frappé a radost z toho, že si ho umí sami objednat :-)

Co je podle Tebe nejlepší na EUFRATu? Skvělé zázemí, podpora ze strany managementu, přátelské prostředí.

Co bys vzkázal svým budoucím studentům? Aby se nebáli vyzkoušet si i méně obvyklý jazyk, díky kterému můžou lépe poznat zemi, kam (často) jezdí v létě na dovolenou jen jako turisté. A aby se nenechali odradit alfabetou :-)

 

A ještě telegraficky:

Kniha:     Neumím vybrat jednu, pomůžu si jmény spisovatelů: Astrid Lindgrenová, Virginia Woolfová, Josef Škvorecký, John Irving; řecký zástupce: Nikos Kazantzakis       

Film:        Zase raději režiséři: Wim Wenders, Jim Jarmusch, Miloš Forman, Woody Allen; řecký zástupce: Politiki kouzina (Tassos Boulmetis)          

Hudební skupina / album: Johann Sebastian Bach, W. A. Mozart; Bob Dylan, Nick Cave, Neil Young; Psí vojáci, Monika Načeva, Půlnoc, Vladimír Mišík; řecká lidová hudba

Moře nebo hory:       obojí dohromady – hory zvedající se od mořského pobřeží

Léto nebo zima: jaro a podzim :-)    

Pes nebo kočka: pes a kočka spolu v jednom bytě/domě

Doučování

POTŘEBUJETE TO PŘESNĚ NA MÍRU? MŮŽEME NĚJAK PORADIT?

KONTAKTUJTE NÁS:

EUFRAT@EUFRAT.CZ
T +420 606 665 766

LTweb